Centar za kulturu Korčula

RADIONICA ZA DJECU / Ples na svili / Ivan Šeparović/ Ponedjeljak, 3.8., 19:00/ Gradski park Korčula

Besplatna radionica plesa na svili za djecu održat će se u ponedjeljak, 3. kolovoza, s početkom u 19:00 sati u Gradskom parku Korčula.

Akrobacije na svili, poznate i kao ples na svili, oblik su zračne akrobacije koji potječe iz suvremenog cirkusa. Izvode se na dvije duge trake posebne tkanine koje omogućuju penjanje, omatanje, viseće figure, okrete i kontrolirane padove.

Svaka figura sastoji se od pažljivo pripremljenog postavljanja tijela i svile te završne pozicije ili dinamičnog spuštanja. Za sigurno izvođenje potrebno je pronaći odgovarajuće točke oslonca i pravilno rasporediti težinu tijela. Spoj snage, fleksibilnosti, koordinacije i elegancije čini ples na svili jedinstvenom kombinacijom sporta i umjetnosti.

Radionicu vodi Ivan Šeparović, akrobat i instruktor zračnih akrobacija, koji će polaznike kroz igru i prilagođene vježbe upoznati s osnovama plesa na svili, uz naglasak na sigurnost, pravilnu tehniku i zabavu.